fot. Tomasz Strąg

Nadal upalnie!

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i częściowo zachodnia znajdzie się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze dominować będą płytkie niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia.

Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Pozostaniemy w zwrotnikowej masie powietrza, ale w dzień nad północno-zachodnią część kraju napłynie nieco chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie wolno rosnąć.

W środę zachmurzenie małe, w zachodniej połowie Polski oraz w Karpatach zachmurzenie okresami umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu w burzach do 30 mm.

Temp. maks. od 21 st., 26 st. na wybrzeżu i 27 st., 30 st. na Pomorzu do około 33 st. w centrum i do 36 st. na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich temp. około 30 st. Wiatr we wschodniej połowie Polski słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, a na Pomorzu z kierunków północnych. W rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek na północnym zachodzie i południowym wschodzie Polski zachmurzenie przeważnie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm.

Temp. min. od 15 st., 17 st. na północy kraju do 20 st., 22 st. na południu, a w rejonach podgórskich około 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek w dzień zachmurzenie małe, w centrum i na południu Polski zachmurzenie okresami umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm.

Temp. maks. od 20 st., 23 st. na wybrzeżu i 24 st., 28 st. na północy Polski do 29 st. w centrum i do 34 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe. Temp. maks. 34 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. 20 st. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W czwartek w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. 31 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj