Co ze zniżkami na opłaty drogowe dla rodzin wielodzietnych?

Rząd pracuje nad wprowadzeniem przepisów umożliwiających zniżki dla rodzin wielodzietnych, które korzystają z płatnych dróg w całej Polsce.

Rządzący chcą przekonać koncesjonariuszy autostrad, aby rodziny z Kartą Dużej Rodziny były objęte zniżkami na bramkach. Na razie trwają negocjacje ministerstwa z prezesami spółek zarządzających autostradami w sprawie zniżek.

Rząd w kampanii wyborczej robi wszystko, by przekonać Polaków i polskie rodziny, jak bardzo o nie dba, po ośmiu latach zapomnienia. Te próbę należy postrzegać w kategorii „kiełbasy wyborczej” – powiedziała poseł Elżbieta Rafalska.

– Okres urlopowy jest niemalże za nami, a jakimś rzutem na taśmę proponuje się rozwiązanie, które jest adresowane do wąskiej grupy ludzi i próbuje się ich przekonać pod koniec lata. Dla mnie jest to niewiarygodne i pozorne działanie. Myślę, że jest to jedna z tych propozycji „księżycowych”, która miałaby odmienić ogólną tendencję polegającą na bardzo surowej ocenie dochodowej polityki społecznej, rodzinnej, której w ogóle brakowało – podkreśliła poseł Elżbieta Rafalska.

W Polsce jest obecnie ponad 600 tys. rodzin z co najmniej trojgiem dzieci. Do tej pory Kartę Dużej Rodziny posiada ponad milion Polaków.

RIRM

drukuj