fot. PAP/Rafał Guz

Trwają negocjacje o podwyżki dla pracowników PKP Cargo

Trwa konflikt między związkowcami „Solidarności”, a władzami spółki PKP Cargo. Związkowcy od wielu dni próbują wynegocjować z zarządem jak najwyższą podwyżkę dla pracowników.

Co prawda zarząd PKP Cargo przyznał wzrost wynagrodzeń dla pracowników spółki o 110 zł netto, ale związkowcy domagali się znacznie więcej.

Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych, zaznacza, że Związkowcy mimo wszystko odnieśli sukces w negocjacji z zarządem.

– Niestety, nie udało się nam porozumieć z PKP Cargo. Zarząd podjął decyzję jednostronnie o wdrożeniu wynagrodzeń na ustalonym przez siebie poziomie. Przypomnę, że negocjacje i tak nie poszły na marne, ponieważ na początku negocjacji zarząd proponował  podwyżki w wysokości 45 zł. Skończyło się na 110 zł, wdrażanych jednostronnie przez zarząd spółki. Uważamy, że pracownikom należą się większe pieniądze. Tym bardziej, że w ostatnim czasie odeszło ze spółki prawie 25 proc. załogi. W tej chwili obciążenie pracą jest dużo wyższe oraz dużo wyższa jest wydajność pracowników – zwrócił uwagę Leszek Miętek.

Związkowcy do 21 sierpnia biorą udział w referendum, w którym mają zdecydować o dalszych planach negocjacji. Jeśli nie dojdzie do uznania podwyżki zaproponowanej przez zarząd, nie wykluczony jest ogólnopolski strajk.

RIRM

drukuj