fot. Paweł Palembas

Dziś zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, południowa i środkowa część kontynentu znajdują się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Wpływ wyżu zaznacza się na północno-wschodnich krańcach Europy. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi.

Polska od zachodu dostaje się pod wpływ słabego klina wyżowego, jedynie centralna i wschodnia część kraju będą pod wpływem, odsuwającej się na wschód, płytkiej zatoki niżowej i rozmywającego się frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarno-morskie.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie miejscami zachmurzenie duże i możliwy słaby opad deszczu, w górach śniegu. Po południu na krańcach zachodnich wzrost zachmurzenia do dużego i gdzieniegdzie słabe opady deszczu.

Rano w rejonach mgieł widzialność ograniczona do 200 m. Temperatura maksymalna od 8 st., 10 st. na wschodzie, około 13 st. w centrum, do 15 st., 17 st. na zachodzie, w dolinach karpackich od 6 do 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj