W kraju zachmurzenie duże i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Islandia, Wielka Brytania i Skandynawia znajdą się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim, pozostałe rejony kontynentu będą pod wpływem wyżów, w obszarach podwyższonego ciśnienia.

Polska będzie w zasięgu wyżu znad Rosji, w dość ciepłej polarnomorskiej masie powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa.

W piątek na południowym wschodzie kraju zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, rano lokalnie mgła z widzialnością do 200 m. Temp. maks. od 6 st. na wschodzie do 10 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, zwłaszcza na Pomorzu i w Karpatach, możliwe słabe opady deszczu, lokalnie – głównie na południu – mgła z widzialnością do 300 m. Temp. min. od -3 w kotlinach górskich, od -1 do 1 st. na przeważającym obszarze, do 2 st. nad morzem i na Podkarpaciu. Wiatr słaby, z kierunków południowych, nad morzem okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże, na zachodzie większe przejaśnienia, na północnym wschodzie i wschodzie możliwe słabe opady deszczu, na Mazurach początkowo deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. na północnym wschodzie, od 12 do 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, silne zamglenia i mgły z widzialnością do 300 m. Temp. min. 0 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP

drukuj