W obronie polskiej ziemi, lasów i wsi

Kujawsko-pomorscy rolnicy będą dziś protestować w obronie polskiej ziemi, lasów i wsi. Gospodarze z powiatu Chełmińskiego będą blokowali ulice od godziny 13.00 do 15.00.

 W tym czasie na wielu drogach w regionie odbędą się 10-cio, 15-to minutowe rotacyjne blokady, podczas których kierowcy otrzymają informacje o powodach strajku. Sławomir Wojdyła (organizator akcji), mówi że głównym powodem jest zła kondycja rolnictwa w Polsce.

– Cena trzody jest coraz niższa, dlatego gospodarstwa, które dokupują prosięta (ale również te które mają własna produkcję) ponoszą ogromne straty. Za chwilę z powodu braku trzody na rynku prawdopodobnie zacznie tanieć zboże. Cała branża rolna przeżyje  złamanie, z którego ciężko się będzie podnieść – powiedział Sławomir Wojdyła.

Wielopunktowy strajk, jest też odpowiedzią na incydenty jakie miały miejsce podczas ostatnich protestów. Kierowcy otrzymywali na objazdach informację o tym że przyczyną utrudnienia był wypadek a nie strajk.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl