fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Dziś dużo spokojniej, bez gwałtownych zjawisk

Będzie już dużo spokojniej, bez gwałtownych zjawisk. Zachmurzenie przeważnie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia – powiedziała PAP synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska. Temperatura wyniesie maksymalnie 23 st. C.

Jak podkreśliła synoptyk, w nocy z niedzieli na poniedziałek kolejna strefa burz będzie przemieszczała się przez Lubelszczyznę, Mazowsze, Podlasie. Porywy wiatru mogą wynieść tam 80-90 km/h. Możliwe lokalne podtopienia. Burze będą występować do późnych godzin nocnych, a na północnym-wschodzie nawet do rana.

„Będzie już dużo spokojniej, bez gwałtownych zjawisk. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie przeważnie duże, ale pojawią się też większe przejaśnienia” – powiedziała Ewa Łapińska.

Spodziewane są dziś przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie zagrzmi i mogą zdarzyć się burze, ale dużo słabsze. Przewidywane są opady deszczu do 10 mm i wiatr maksymalnie do 60-70 km/h.

Według informacji przekazanych przez synoptyk IMGW, najchłodniej będzie w górach – 19 st. C oraz nad morzem – 20 st. C, a najcieplej na południowym wschodzie Polski – 23 st. C.

PAP

drukuj