fot. PAP

W poniedziałek zachmurzenie duże

Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy wysokiego ciśnienia. Polska znajdzie się w obszarze przejściowym między wyżem z centrami nad Morzem Barentsa i północno-zachodnią Rosją, a niżem z ośrodkiem na północny zachód od Szkocji. 

Zatoka niżowa na zachodzie kraju będzie się pogłębiać i regiony zachodnie znajdą się w strefie frontu okluzji. Nad Polską będzie zalegać polarno-kontynentalne powietrze, ale za frontem okluzji będzie napływać cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże, na południu kraju miejscami większe przejaśnienia. Okresami słabe opady śniegu, na krańcach zachodnich miejscami deszcz ze śniegiem lub marznący deszcz powodujący gołoledź. Na zachodzie w opadach i silnych zamgleniach widzialność może być ograniczona do 1000 m. Temp. maks. na północnym wschodzie i na wschodnim Pomorzu od -9 do -6 st., na zachodzie od -3 do 0 st., poza tym od -6 do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-wschodni. Miejscami, zwłaszcza na północy, wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, miejscami słabe opady śniegu. Na zachodzie, południu i w centrum, w opadach śniegu lub silnych zamgleniach widzialność może być ograniczona do 1500 m. Temp. min. na północnym wschodzie i na Kaszubach od -12 do -9 st., na zachodzie od -7 do -4 st., poza tym od -9 do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i na wschodnim Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

Na wschodzie i na wschodnim Pomorzu wiatr miejscami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże. Słabe opady śniegu. Temp. maks. na zachodzie od -5 do -1 st., poza tym od -9 do -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i na wschodnim Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni. Na wschodzie i na wschodnim Pomorzu wiatr miejscami będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temp. maks. -6st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy pochmurno. Słabe opady śniegu. Temp. min. -8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. We wtorek zachmurzenie duże i okresami słabe opady śniegu. Temp. maks. -6 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj