Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów, jedynie południowa i częściowo środkowa część kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżu z rejonu Azorów. Polska początkowo będzie pod wpływem słabego klina wyżowego, w chłodnym powietrzu polarno-morskim. W dzień przez obszar kraju, z zachodu na wschód, przemieszczać będzie się płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i zacznie spadać.

W poniedziałek na wschodzie i południowym wschodzie początkowo zachmurzenie duże i opady deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami śniegu; później zanik opadów i większe przejaśnienia i rozpogodzenia, ale wieczorem ponowny wzrost zachmurzenia do całkowitego. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, od godzin południowych, od zachodu wzrastające do całkowitego i opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód. W Karpatach okresami opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 1, 4 st. na wschodzie do 7, 10 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu od zachodu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego. Na wybrzeżu wieczorem porywy wiatru do 65 km/h, a w rejonie Ustki i Łeby możliwe porywy do 90 km/h. Wiatr zachodni, skręcający na południowo-zachodni, przejściowo południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h. W Karpatach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Na krańcach północno-wschodnich oraz w rejonach podgórskich Karpat początkowo deszczu ze śniegiem. Wysoko w Karpatach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0, 4 st. na wschodzie do 7, 8 st. na zachodzie. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, a na wybrzeżu silny i bardzo silny (od 40 km/h do 60 km/h), w porywach do 90 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 110 km/h. W Karpatach zawieje i zamiecie śnieżne.

We wtorek na południu Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu, głównie przelotne. Temperatura maksymalna od 5, 8 st. na północy do 10, 13 st. na południu; w rejonach podgórskich od 6 do 9 st.. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, a na wybrzeżu silny i bardzo silny (od 40 km/h do 60 km/h), w porywach do 90 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 110 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie początkowo i pod koniec dnia duże, poza tym okresami większe przejaśnienia. Początkowo opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, wieczorem możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5°C. Wiatr umiarkowany, po południu przejściowo słaby, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna 3°C, wystąpi początkowo. Wiatr umiarkowany, wzmagający się do dość silnego, w porywach do 65-70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl