Słoneczna czerwcowa pogoda w Polsce

Jak informuje IMGW, Wschodnia, Północna i częściowo Centralna Europa będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad Skandynawią, Rosją oraz Turcją. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą wyże.

Polska będzie w strefie wolno przemieszczającego się z północnego zachodu na południowy wschód frontu okluzji związanego z niżem znad Skandynawii. Z zachodu napływać będzie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

W czwartek na przeważającym obszarze zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i jeszcze bez opadów. Temperatura maks. od 16 do 21 st. Wiatr na południowym wschodzie przeważnie słaby, na  pozostałym obszarze umiarkowany miejscami porywisty z kierunków zachodni i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl