fot. flickr.com

Nad Polskę napływa chłodniejsze powietrze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże. Z centrum na wschód przemieszczać się będzie zafalowany front chłodny poprzedzony linią zbieżności. Po przejściu frontu, nad zachodnią Polską rozbuduje się słaby klin wyżowy.

Z zachodu nad Polskę napływać będzie znacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie, powietrze zwrotnikowe pozostanie już tylko na wschodzie i południowym wschodzie.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie i w centrum kraju. Miejscami przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie również burze, prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 22 st. na zachodzie, północy i w centrum Polski do 27 st., 32 st. na wschodzie kraju. Nad morzem około 19 st. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, północno-zachodni i zachodni, jedynie początkowo na południowym wschodzie kraju wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W rejonach burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami na południu, Pomorzu i Suwalszczyźnie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11 do 15 st., w dolinach górskich i na Suwalszczyźnie od 9 do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, lokalnie słaby, zmienny.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zmienny. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

PAP/RIRM

drukuj