Siemoniak zastąpi Kopacz na stanowisku szefa PO?

Po jesiennych wyborach ma nastąpić zmiana przywódcy w Platformie Obywatelskiej. Zamiast premier Ewy Kopacz ma nim zostać szef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak – informują media, powołując się na internetowy wpis jednego z dziennikarzy.

Z informacji medialnych wynika, że  wymianę stanowisk ma kontrolować  sam Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej. Sprawa ma się toczyć za plecami premier Ewy Kopacz.

Poseł Henryk Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że wymiana przywódcy jest realna, bo obecna szefowa rządu nie radzi sobie z utrzymaniem w ryzach podwładnych, w tym polityków PO.

– Widać tu taki chaos – przy układaniu list, przy przestawianiu tych ludzi, jakieś awantury, protesty, skargi, odwołania (jak ostatnio poseł  Paweł Zalewski). Tak więc widać bardzo wyraźnie, że ona sobie nie radzi. Myślę, że w PO ktoś to zauważył, zresztą nietrudno jest zauważyć, że jest chaos w PO, i stąd może taki pomysł jest. Natomiast ja zastanawiam się nad realnością tego pomysłu, jeśli chodzi o Siemoniaka, bo na ile Donald Tusk ma zaufanie do Siemoniaka? To jest pytanie. Jeśli takie zaufanie ma i chce rzeczywiście sterować „z tylnego siedzenia” Platformą Obywatelską, to takie rozwiązanie może być brane pod uwagę – komentuje Henryk Kowalczyk.

Sama Ewa Kopacz pytana o sprawę stwierdziła, że jest to dla niej coś nowego. Podkreśliła, że rozmawiała niedawno z Donaldem Tuskiem, który nie mówił jej nic na ten temat.

RIRM

drukuj