fot. Paweł Palembas

Deszczowa i pochmurna niedziela

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia i Północna znajduje się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy wyż.

Polska znajduje się na skraju tego wyżu, ale z zachodu na wschód powoli przemieszcza się płytka zatoka niżowa z mało aktywnym ciepłym frontem atmosferycznym, za którym napływa nieco cieplejsze powietrze polarne, morskie. Na wschodzie kraju zalegać będzie nadal chłodniejsza masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie także rozpogodzenia. Rano na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Na północnym wschodzie i wschodzie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 st., 12 st. na północnym wschodzie, do 15 st. w centrum i 17 st. lokalnie na południowym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat miejscami tylko 8 st. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu umiarkowany i porywisty,  przeważnie zachodni i południowo-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj