W Niemczech rośnie poparcie dla antyimigranckiej partii

Rośnie poparcie dla antyimgranckiej partii Alternatywa dla Niemiec. Chce na nią głosować już 12 procent Niemców. Równocześnie partia CDU kanclerz Angeli Merkel uzyskała najgorszy od czterech lat wynik. Popiera ją 34 procent badanych.

Poparcie dla ugrupowania Alternatywa dla Niemiec w ciągu tygodnia wzrosło o dwa punkty procentowe i wynosi obecnie 12 procent. Lewice popiera już tylko 10 %, a Zielonych 9% badanych Niemców. Rządząca CDU i jej siostrzana, bawarska CSU straciły dwa punkty procentowe. Chce na nie głosować 34 procent Niemców.

Współrządząca SPD straciła jeden punkt procentowy i popiera ją 24 % badanych. Zyskująca coraz większe poparcie Alternatywa dla Niemiec domaga się wyjścia Niemiec ze strefy euro. W ubiegłym roku partia odcięła się od swojego liberalnego skrzydła. Walczy o całkowite zatrzymanie migracji z Bliskiego Wschodu i Afryki do Niemiec. Chce dymisji Kanclerz Angeli Merkel, która nie godzi się na zamknięcie granic dla nielegalnych imigrantów.

Niemcy coraz bardziej obawiają się niekontrolowanej migracji oraz wszystkich jej negatywnych skutków. Część imigrantów nie chce zaakceptować obowiązujących w Niemczech norm prawnych i moralnych. Przykładem stały się ataki na kobiety w niemieckich miastach podczas zabawy sylwestrowej.

W ubiegłym roku do naszego zachodniego sąsiada przyjechało ponad milion sto tysięcy nielegalnych imigrantów. Obecnie granica niemiecka jest już mniej oblegana, jednak codziennie przekracza ją średnio dwa tysiące uciekinierów.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl