Polska w obszarze słabego wyżu

Jak informuje IMGW, na wschodzie i północnym-wschodzie Europy oraz nad Półwyspem Iberyjskim i w rejonie Kanału La Manche pogodę kształtować będą niże. Europa centralna znajdzie się pod wpływem słabych wyżów znad Alp i Danii. Polska będzie w obszarze słabego wyżu, jedynie na krańcach południowych kraju początkowo zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego.

Z zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie się wahać.

W czwartek na Podkarpaciu i południu Małopolski początkowo zachmurzenie duże i gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, później zanik opadów i większe przejaśnienia oraz rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym wschodzie po południu okresami wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. na Suwalszczyźnie do 24 st. na Dolnym Śląsku; na wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 18 st. do 21 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na północy kraju oraz w rejonach podgórskich nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6 st. na krańcach północno-wschodnich, około 11 st. w centrum, do 13 st., 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek na Mazurach, Suwalszczyźnie, Mazowszu i Lubelszczyźnie zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego, a wieczorem do dużego; na zachodzie i południu Mazowsza oraz na zachodzie Lubelszczyzny wieczorem możliwe przelotne opady deszczu i burze. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe, od zachodu wzrastające do dużego oraz przelotne opady deszczu i burze, przemieszczające się z zachodu na wschód. W czasie burz miejscami grad, a suma opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. do 23 st. na północnym wschodzie i wybrzeżu do 25 st., 27 st. na południu kraju. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, późnym popołudniem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowane, południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl