Związkowcy: Skarb Państwa doprowadził do likwidacji Ursusa

„Solidarność” w Ursusie zarzuca brak nadzoru Skarbu Państwa nad majątkiem zakładu oraz jego wyprowadzenie z firmy.

W piśmie wystosowanym do premiera Donalda Tuska, związkowcy domagają się wyciągnięcia konsekwencji od osób odpowiedzialnych za tę sytuację oraz uregulowania pracownikom płatności.

Pracownicy zakładu, znanego z produkcji ciągników wytykają, że Skarb Państwa doprowadził do likwidacji firmy, a następnie pod nadzorem spółki Bumar do niekontrolowanej wyprzedaży majątku Ursusa spółce POL-MOT.

Związkowcy podkreślają, że wskutek tych działań w najgorszej sytuacji znaleźli się pracownicy firmy, którzy przestali otrzymywać pensje.

– Obecnie hala jest już prawie pusta. Byli komornicy Bumaru oraz innych zakładów. Hala jest praktycznie wyczyszczona. Pracownicy nadal nie otrzymali swoich należności. Oczekujemy tego, że premier zainteresuje się tą sytuacją. Poprzedni minister skarbu zapewniał, ze umowy są gwarantowane. Więc teraz niech obecny minister skarbu wyciągnie z tego konsekwencje i z pieniędzy Bumar-u zaspokoi żądania pracownicze. Ten, kto zawinił, niech zapłaci – podkreślił Andrzej Kierzkowski, przewodniczący „Solidarności” w URSUS-ie.

RIRM

drukuj