fot. Jasna Góra

W środę wyrusza 37. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę

Z Warszawy wyruszy w środę 37. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Tegorocznej wędrówce przyświeca hasło: „Pod Twoją obronę uciekamy się”.

Pielgrzymkę zainauguruje Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej o godz. 7.00. Jak zaznaczają organizatorzy, w tym roku chcą zanieść przed tron Jasnogórskiej Pani wiele próśb i podziękowań.

Z powodu epidemii, w modlitewnej wędrówce uczestniczy jedynie grupa księży wraz z ks. bp. Markiem Solarczykiem, biskupem pomocniczym diecezji warszawsko-praskiej.

Ksiądz biskup zachęcił wiernych, aby uczestniczyli w pielgrzymce duchowo.

– Każda parafia naszej diecezji będzie włączała się w cały program duchowy pielgrzymki, związany z nowenną do Matki Bożej Łaskawej. Wszystko, co jest przygotowane – jako program pielgrzymki – jest zaproponowane pasterzom i wszystkim parafianom, aby to rozważać, by przeżywać, włączać się w modlitwę. Swoistym finałem każdego dnia będzie Apel Jasnogórski o 21.00, ale będą też kościoły „nowennowe”, które każdego dnia, od 5 do 14 sierpnia, będą gromadziły wiernych, pod przewodnictwem biskupa, aby te wszystkie intencje również na terenie parafii naszej diecezji włączać i polecać Panu Bogu – powiedział ks. bp Marek Solarczyk.

37. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę zakończy się 14 sierpnia. Zwieńczy ją Msza św. o godz. 13.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę https://www.pielgrzymkarodzin.waw.pl/

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl