Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Doylestown

Rodzina Radia Maryja zamieszkała w USA i Kanadzie będzie dziś pielgrzymować do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii. Miejsce jest  duchowo-kulturalną stolicą Polonii na amerykańskiej ziemi. Transmisję uroczystości z Doylestown przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Modlitewne spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 czasu lokalnego (17:00 czasu polskiego), programem słownomuzycznym. Wykona go chór „Adoramus” z parafii św. Floriana w Hamtramck pod dyrekcją proboszcza parafii ks. Mirosława Frankowskiego, chrystusowca. Następnie będzie czas świadectw.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. sprawowana o godz. 12.30 (18.30 czasu polskiego). Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Stanisław Stefanek, bp senior diecezji łomżyńskiej.

O. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago, mówi, że pielgrzymce będą przyświecały ważne intencje.

Chcemy dziękować Bogu przede wszystkim za ten miniony rok, rok miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. Także za całe dobro, które dokonuje się w naszej ojczyźnie, ale także wśród Polaków żyjących na obczyźnie w roku jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. Chcemy też podziękować Bogu za to, że mogliśmy duchowo łączyć się przez pośrednictwo satelitarnego Telewizji Trwam i Radia Maryja z wszystkimi, którzy dziękowali Bogu za świątynię, która jest wotum wdzięczności za pontyfikat świętego Jana Pawła II, jego sanktuarium, ale też świątynią Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji – podkreśla o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Pielgrzymowanie do Amerykańskiej Częstochowy poprzedza każdego roku jasnogórską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. W tym roku Rodzina Radia Maryja spotka się u Matki Bożej Częstochowskiej po raz 25. (9 – 10 lipca).

RIRM

drukuj