Irak prosi USA o operacje z powietrza

Irak oficjalnie zwrócił się do Stanów Zjednoczonych o przeprowadzenie ataków z powietrza przeciwko sunnickim dżihadystom, którzy od ubiegłego tygodnia prowadzą w Iraku zakrojoną na szeroką skalę ofensywę – poinformował iracki szef MSZ Hosziar Zebari.

„Irak oficjalnie poprosił o pomoc Waszyngton na podstawie porozumienia w kwestii bezpieczeństwa o przeprowadzenie operacji z powietrza przeciwko grupom terrorystów” – powiedział Zebari dziennikarzom w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Informację tę przekazała telewizja Al-Arabija.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl