fot. flickr.com

M. Morawiecki: Przesunięcie wojsk USA wschodnią flankę NATO byłoby wzmocnieniem bezpieczeństwa całej Europy

Przesunięcie amerykańskich wojsk na wschodnią flankę NATO byłoby wzmocnieniem bezpieczeństwa całej Europy – tak medialne doniesienia komentuje premier Mateusz Morawiecki.

– To jest oczywiście decyzja po stronie USA, prezydenta Trumpa. My liczymy na to, że ten kontyngent będzie w Polsce cały czas rósł. Proszę pozwolić mi przypomnieć, że jeszcze 4 lata temu było to 500 żołnierzy, dzisiaj jest to blisko 5 tys. żołnierzy amerykańskich na polskiej ziemi. A więc bezpieczeństwo Polski wzrasta – ocenia premier Mateusz Morawiecki.

– Prawdziwe niebezpieczeństwo czyha zza wschodniej granicy, więc przesunięcie wojsk amerykańskich na wschodnią flankę będzie wzmocnieniem bezpieczeństwa całej Europy – podkreśla szef rządu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl