Trzeźwość dzieci, młodzieży i rodzin dobrem narodu

Trzeba otworzyć dyskusję o podniesieniu wieku do 21 lat, w którym można nabywać i spożywać alkohol apelował ks. bp Tadeusz Bronakowski podczas 34. Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasnej Górze.

Przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości podkreślił, że nie jest to postulat ideologiczny, ale oparty na badaniach naukowych z wielu krajów świata. Jak dodał, chodzi o dobro narodu, jakim jest trzeźwość dzieci, młodzieży i całych rodzin.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski wezwał władze samorządowe i centralne, a także kapłanów, nauczycieli i dziennikarzy, by przyczynili się do promocji trzeźwości. Przewodniczący zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości wskazała na rolę mediów, które z niepokojącą gorliwością reklamują alkohol, a politycy ulegają lobbingowi koncernów.

– Pytamy rządzących: czy nie obchodzi was to, że prawo w Polsce sprzyja wielkim koncernom sprzedającym i reklamującym alkohol, a nie Polakom, którzy powinni być chronieni? Czy nie obchodzi was, że przez nadmierną reklamę coraz młodsi sięgają po alkohol? Czemu jesteście tak bojaźliwi wobec alkoholowego przemysłu i lobbystów? To nie im przysięgaliście służyć obejmując mandaty posłów i senatorów. Czy za tę sytuację odpowiadają ignoranci, cyniczni cwaniacy, ludzie nierozumni? Nie wolno nam milczeć. Trzeba całkowicie zakazać reklamy alkoholu, znacząco ograniczyć jego ekonomiczną i fizyczną dostępność oraz zacząć wreszcie egzekwować prawo zakazujące sprzedaży i podawania alkoholu nieletnim – podkreślił ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski wezwał każdego do modlitwy i działania na rzecz walki z uzależnieniami. Wskazał, że obojętność potęguje zniewolenia drugiego człowieka i pozbawia go szansy na lepsze życie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl