fot. twitter.com/EpiskopatNews

Piekary Śląskie: doroczna pielgrzymka w zmienionej formie

Doroczna archidiecezjalna pielgrzymka świata męskiego do Matki Bożej Piekarskiej, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, w ostatnią niedzielę maja w tym roku – z racji epidemii – odbędzie się w skromniejszej formie. Metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc zaprosił całe rodziny do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w transmisjach.

W zaproszeniu odczytanym w parafiach ks. abp Wiktor Skworc przypomniał, że „maj jest w Kościele czasem modlitewnej komunii ze świętą Matką Boga”. Wyjaśnił, że w tym roku, w związku z trwającym stanem epidemicznym, pielgrzymka nie może się odbyć w tradycyjnej formie. Zachęcił jednak do wspólnej modlitwy całe rodziny.

Zapraszam wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę pielgrzymów w uroczystość Zesłania Ducha świętego, tj. w niedzielę 31 maja br. od godz. 13.00 przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej” – napisał metropolita katowicki.

„Modlitwa rozpocznie się od złożenia hołdu Matce Bożej, po którym wygłoszę przesłanie społeczne. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki” – czytamy w komunikacie.

Ks. abp Wiktor Skworc dodał, że Bożej Opatrzności powierzać będziemy wszystkie osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne.

„Maryję, czczoną w Piekarach Śląskich jako Lekarkę, z pokorą będziemy prosić o wyjednanie wszystkim łaski zdrowia i pomyślności” – podkreślił ks. abp Wiktor Skworc, dodając, że świat męski tego dnia – ze względu na obostrzenia – będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu Piekary Śląskie oraz zaproszonych gości. Wszystkich innych wiernych poprosił o pozostanie w domach i modlitewną łączność za pośrednictwem mediów. Uroczystość będą transmitowały m.in.: Telewizja Polonia, TVP Katowice, a także Radio eM i Polskie Radio Katowice.

Archidiecezja Katowicka/radiomaryja.pl

drukuj