Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę

XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin jest połączona z jesienną sesją diecezjalnych duszpasterzy rodzin i doradców życia rodzinnego. O godz. 9.00 przedstawione zostaną refleksje na temat VII Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie.

 

Audio MP3
Pobierz

 

– Ks. dr Andrzej Wachowicz oraz para małżeńska z diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej, którzy brali udział w tym kongresie, podzielą się z nami refleksjami na ten temat. Będą ukazywać jakie jest znaczenie pracy i świętowania w życiu każdej rodziny. To są tematy bardzo aktualne, przecież dzisiaj doświadczamy, jak dzisiaj w Polsce brakuje pracy i jak czasami to świętowanie jest bardzo źle rozumiane, jako powiedzmy- totalna anarchia. W związku z tym jest możliwość zapoznania się z tym, co mówili wybitni specjaliści na ten temat i co powiedział Ojciec Święty podczas homilii na zamknięcie kongresu. Dlatego myślę, że jest to inicjatywa bardzo cenna- powiedział ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin.

Centralnym punktem pielgrzymowania będzie dzisiejsza Msza św. sprawowana o godz. 11.00 na jasnogórskich wałach.

– będzie jej przewodniczył J.E. Ks. Bp. Stanisław Stefanek, biskup emeryt diecezji łomżyńskiej a także członek Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Na zakończenie cała Polska w osobie małżeństw, które będą tam obecne, odnowi swoje przyrzeczenia małżeńskie i zawierzą Matce Bożej wszystkie polskie rodziny – dodał ks. Przemysław Drąg.

Uroczystości rozpoczęły się wczoraj późnym popołudniem Eucharystią. Z kolei tradycyjnie w godzinę Apelu Jasnogórskiego uczestnicy Pielgrzymki Rodzin zgromadzili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na czuwaniu modlitewnym w intencji rodzin, któremu przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny.

RIRM

 

 

 

drukuj