fot. Monika Bilska

Ruszyła zbiórka podpisów pod projektem „Tak dla rodziny, nie dla gender” dot. wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

Wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją o Prawach Rodziny – to cel obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Ruszyła zbiórka podpisów pod projektem.

Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris z poparciem kilkudziesięciu organizacji prorodzinnych podjęli obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jej celem jest wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.

„W minioną niedzielę Polacy odnowili mandat prezydenta po kampanii skupionej wokół praw rodziny. To kolejny element bardzo dobrej koniunktury społecznej i międzynarodowej – obok wyborów na Słowacji czy deklaracji rządu Węgier, która daje świetne pole do wypowiedzenia genderowej Konwencji Stambulskiej” – argumentował pełnomocnik komitetu Marek Jurek, inicjator Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

Jak wskazują działacze, tzw. konwencja antyprzemocowa uderza w tradycyjny model rodziny. Kwestionuje jej autonomię i tożsamość, ograniczając prawo do wychowania dzieci przez rodziców i podważając małżeństwo rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny. Jednocześnie nie rozwiązuje prawdziwych problemów, takich jak małżeństwa z nieletnimi czy uzależnienie dzieci od pornografii. Dokument ten oficjalnie dotyczy „zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”, ale w rzeczywistości ma charakter genderowy.

– W Konwencji Stambulskiej, pod pretekstem walki z poważnymi problemami, tak naprawdę dąży się do tego, żeby narzucić wszystkim państwom ideologię gender. W naszym projekcie nie tylko chcemy mówić, żeby Konwencję deratyfikować, ale chcemy wyjść także z pozytywnym przesłaniem, z pozytywną propozycją tego, w jaki sposób walczyć z problemami, które dotykają rodzinę. To rodzina jest najlepszym środowiskiem, w którym rozwija się człowiek; jest najlepszym zabezpieczeniem przed wszystkimi patologiami – podkreślała Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.

Link do strony internetowej inicjatywy wraz z kartą do zbierania podpisów znajduje się [tutaj]. Aby zarejestrować komitet inicjatywy obywatelskiej w Sejmie, konieczne jest tysiąc podpisów. Potrzeba 100 tys. podpisów, aby izba zajęła się projektem.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl