fot. sxc.hu

Kielecka Rada Miasta przeciwko gender

Kielecka Rada Miasta przyjęła stanowisko potępiające ideologię gender. Radni stają w obronie rodziny i apelują o nieuleganie naciskom ze strony środowisk, które pod pozorem walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, tworzą nową ideologię.

Politycy wyjaśniają, że w założeniach gender jest nadmierna seksualizacja dzieci oraz możliwość dowolnego wyboru przez człowieka i określania swojej płci. „Takie traktowanie świadomości człowieka zagraża pojęciu małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Może w krótkiej perspektywie doprowadzić również do ubiegania się o prawa rodzicielskie par tej samej płci” – czytamy w stanowisku.

Małgorzata Sołtysiak, przedstawicielka środowiska katolickiego, które współtworzyło projekt nie ukrywa radości z powodu przyjęcia stanowiska.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ batalia o wprowadzenie tej uchwały trwała parę miesięcy. Nie będę ukrywała, że były spore trudności z przekonaniem członków rady, że by uzyskać większość. Środowisko kieleckiej „Solidarności” było  nieugięte, stanowisko biskupa kieleckiego Kazimierza Ryczana – który wspierał osoby i środowiska zajmujące się tą problematyką i wprowadzeniem tej uchwały – również bardzo nam pomogło. Są wielkie emocje, jesteśmy szczęśliwi – komentuje Małgorzata Sołtysiak.

Wniosek w imieniu klubu PiS złożył dziś podczas sesji rady miasta Mariusz Goraj. W głosowaniu „za” opowiedziało się 13 radnych – wszyscy z PiS, Porozumienia Samorządowego oraz Stanisław Góźdź z PSL. Przeciwko opowiedziało się sześciu radnych – wszyscy z SLD i Włodzimierz Wielgus z PSL. Od głosu wstrzymał się Jerzy Pyrek z PSL. Głosu nie oddali Robert Siejka i Jarosław Machnicki z PO.

RIRM

drukuj