fot. sxc.hu

W Sejmie o ideologicznym podłożu gender w Polsce

W Sejmie RP odbędzie się dziś spotkanie przygotowane przez Parlamentarny Zespół „Stop ideologii gender!”. Prelegenci odpowiedzą na istotne pytania dotyczące tego zjawiska, zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowym.

W jaki sposób ideologia gender przeniknęła do Polski? Jakie jest jej podłoże i gdzie ma swoje źródła? Jaka jest skala tego zjawiska w naszym kraju? Na te pytania będą odpowiadać uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Parlamentarny Zespół „Stop ideologii gender!”. Spotkanie odbędzie się dziś w Sejmie.

– Będziemy zastanawiać się nad tym, jakimi kanałami przepływa do naszego kraju ta szkodliwa ideologia, jakie jej jest podłoże, gdzie tak naprawdę się ona rodziła i gdzie ma swoje wzorce, w których to wzorcach upatrują tę ideę również polscy genderyści – informuje przewodnicząca zespołu „Stop ideologii gender” poseł SP Beata Kempa.

Jeden z paneli będzie dotyczył sposobów funkcjonowania gender w Polsce. Temat podejmą prelegenci zrzeszeni w stosownych organizacjach o zasięgu krajowym, jak np. Stowarzyszenie „Natan” czy „Stop seksualizacji dzieci” – informuje posłanka SP.

– Cieszę się, że istnieje możliwość spotkania się. Będą m.in. członkowie stowarzyszeń, którzy chcą zawiązać koalicję na rzecz walki z gender, przede wszystkim nauczyciele, pedagodzy, osoby zajmujące się metodyką – mówi poseł Beata Kempa.

RIRM 

drukuj