„Mieszkanie dla Młodych” pod obradami Sejmu

Sejm zajmie się dziś m.in. rządowym projektem zmian w ustawie o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Mają one prowadzić do zwiększenia udziału w programie osób, które chcą skorzystać z pośrednictwa spółdzielni mieszkaniowych w kupnie mieszkania.

Sejmowa komisja infrastruktury zaproponowała, by program „Mieszkanie dla Młodych” objął nie tylko rynek pierwotny, ale też wtórny – mówi członek komisji Gabriela Masłowska, poseł PiS.

– To jest to, o co Prawo i Sprawiedliwość walczyło i co miało miejsce w naszym programie: „Rodzina na swoim”. Nareszcie rząd dojrzał i teraz wprowadza także możliwość dofinansowania do zakupu mieszkania, jeśli jest ono zakupywane na rynku wtórnym. To istotna sprawa, bo są to mieszkania tańsze, a ludzie młodzi nie zawsze są w stanie nabyć mieszkania u deweloperów, poszukują mieszkań z drugiej ręki – zwraca uwagę Gabriela Masłowska.

Rząd, żeby przeciwdziałać nadużyciom w korzystaniu z programu dopłat, przewiduje też sankcje za dokonanie w ciągu 5 lat od dnia nabycia mieszkania wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl