PiS złożył wniosek o powołanie komisji ws. Amber Gold

Klub Prawo i Sprawiedliwość złożył w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold – poinformował wicemarszałek Ryszard Terlecki. Pierwsze czytanie projektu uchwały odbędzie się jutro po południu. Szefową komisji ma zostać Małgorzata Wassermann.

W skład komisji wejdą przedstawiciele trzech największych klubów. Wszystko wskazuje na to, że politycy PSL-u i Nowoczesnej nie zasiądą w komisji.

Skład komisji określa ustawa – to będzie według parytetu. Kluby dostaną informację, który klub ilu swoich przedstawicieli skieruje do komisji. Wygląda na to, że będą to trzy kluby. Prace rozpoczną się przed wakacjami. To jest ogromny materiał, który wymaga zapoznania się z nim przez członków komisji – mówił Ryszard Terlecki.

Premier Beata Szydło i ministrowie jej rządu przedstawili w maju w Sejmie raport podsumowujący rządy koalicji PO-PSL. Szefowa rządu zapowiedziała wówczas, że zwróci się do Sejmu o powołanie komisji śledczej ds. wyjaśnienia afery Amber Gold.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. W 2012 r. firma ogłosiła likwidację, tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj