fot. flickr.com

Rząd przedstawi informację ws. sytuacji w rolnictwie

Rząd ma dziś przedstawić informacje w sprawie sytuacji w polskim rolnictwie. Zaniedbania były tak duże, że potrzeba czasu, aby naprawić sytuację – podkreślają posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Wniosek o informację w tej sprawie złożył klub Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W ocenie ludowców, sytuacja rolników jest dramatyczna.

Poseł PiS Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa, przyznaje, że po ośmiu latach rządów PO-PSL sektor rolnictwa jest w złej kondycji. Parlamentarzysta zwraca uwagę, że to obecny rząd zaczął stabilizować rynki.

– Wiadomo, że te zaniedbania były tak duże, że potrzeba dużego wkładu obecnego rządu, aby tę sytuację naprawić. Kierunek jest dobry, sytuacja w polskim rolnictwie się naprawia. Pan minister Jurgiel ma opracowany bardzo dobry program. Minister (Krzysztof) Jurgiel ma tę wielką zaletę, że nie pracuje jak strażak, jak dawne rządy – że jak się paliło, to brali wiadro wody i próbowali gasić. Pan minister ma program, który realizuje i który już przynosi skutki, co jest najważniejsze dla polskiego rolnictwa – akcentował poseł PiS.

Ludowcy zarzucają ministrowi rolnictwa brak reakcji na rozprzestrzenianie się wirusa ASF i ptasiej grypy. Podnoszą też kwestie obrotu gruntami rolnymi.

RIRM

drukuj