fot. pl.wikipedia.org

CBOS: PiS – 38 proc. PO – 22 proc. Kukiz’15 – 8 proc.

Gdyby wybory odbyły się na początku lipca na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 38 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, Platforma Obywatelska uzyskałaby 22 proc., a ugrupowanie Kukiz’15 – 8 proc. Po 5 proc. osiągnęłyby Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej – wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Wynik PiS – 38 proc. oznacza, że grupa osób deklarujących poparcie dla tej partii zmniejszyła się w porównaniu z sondażem z czerwca o 4 punkty procentowe. Notowania PO poprawiły się o 1 punkt procentowy w stosunku do sondażu z poprzedniego miesiąca.

Poparcie dla Kukiz’15 zmniejszyło się w porównaniu do sondażu z czerwca o 1 punkt procentowy. Poprawę notowań o 1 punkt procentowy zanotowała w lipcu Nowoczesna, o tyle samo wzrosło poparcie dla SLD.

W najnowszym sondażu PSL uzyskało 3 proc. głosów, partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego uzyskała 2 proc, a Partia Razem uzyskała 1 proc. poparcia.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku lipca udział w nich zadeklarowało 67 proc. respondentów CBOS. Udziału w głosowaniu nie wzięłoby 19 proc. badanych, a 14 proc. nie było zdecydowanych.

PAP/RIRM

drukuj