Grzegorz Schetyna wyrzuci z PO dwóch posłów?

Dziś wieczorem planowane jest posiedzenie klubu Platformy Obywatelskiej. Według mediów lider partii Grzegorz Schetyna dąży do usunięcia z PO swoich partyjnych przeciwników.

Chodzi o dwóch wrocławskich posłów: Stanisława Huskowskiego oraz Jacka Protasiewicza. Pierwszy z polityków w liście otwartym ostro zaatakował Schetynę; drugi jest podejrzewany o udział w rozmowach na temat przejścia lokalnych działaczy Platformy do Nowoczesnej.

Na dzisiejszym posiedzeniu klubu sekretarz PO ma przedstawić informacje dotyczące sytuacji w partii m.in. w skonfliktowanych regionach.

Dr Agnieszka Łukasik-Turecka, politolog, mówi, że lider PO może wykorzystać sejmowe wakacje do partyjnych czystek.

– Okres wakacyjny jest dobrym momentem na przeprowadzanie tego typu działań, ponieważ bezpośrednio po nich członkowie Platformy Obywatelskiej wyjadą na wakacje, a część z nich już na nich jest. Ewentualna obrona będzie zatem bardzo osłabiona. Platforma rzeczywiście od dłuższego czasu ma problemy z wewnętrznymi konfliktami. Myślę tutaj przede wszystkim o konflikcie na linii Grzegorz Schetyna – Ewa Kopacz. W pewnym momencie trzeba będzie przeciąć te działania. Z drugiej strony może to doprowadzić do wewnętrznego rozłamu. Wydaje się, że Grzegorz Schetyna jest na tyle zdeterminowany robieniem porządków w Platformie, że do eliminacji przeciwników może rzeczywiście dojść – wskazuje dr Agnieszka Łukasik-Turecka.     

Politolog dodaje, że Platformie będzie trudno odzyskać zaufanie wyborców. Jak zaznacza dr Agnieszka Łukasik-Turecka, do partii przypisywane są błędy i niedociągnięcia w czasie ostatnich 8 lat rządów koalicji PO-PSL.

RIRM

drukuj