P. Jaki: Będziemy budować dokładnie pięć razy więcej mieszkań w Warszawie niż w tej chwili buduje PO

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zaprezentował dziś pierwszą część swojego programu mieszkaniowego dla Warszawy. Wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości obiecuje zrealizować go, jeśli wygra jesienne wybory samorządowe.

Polityk podkreślał na konferencji prasowej, że w stolicy budowane jest za mało mieszkań. Zapowiedział, że miasto pod jego rządami będzie budować pięć razy więcej mieszkań rocznie, niż buduje PO i Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wskazywał, że będą to tanie mieszkania na wynajem m.in. dla młodych rodzin.

– Chcemy się twardo zobowiązać, że będziemy budować dokładnie pięć razy więcej mieszkań średnio rocznie niż w tej chwili buduje PO Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego. Dlatego to, że dzisiaj Warszawa oddaje, w różnych latach, ok. 280 mieszkań rocznie na całą Warszawę, to stanowczo za mało. […]Chcemy wrócić do programu wykupu mieszkań komunalnych z bonifikatą od 70 do 90 proc. w zależności jak długo dana osoba, czy rodzina przebywa w danym mieszkaniu. Dotyczyłoby to tylko starszych zasobów mieszkaniowych, tam gdzie miasto i tak w tej chwili nie ma środków, żeby inwestować – zapowiedział Patryk Jaki.

Środki na budowę mieszkań miałyby pochodzić m.in. z wykupu tych komunalnych i opłat za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy zapowiedział też wprowadzenie bonów mieszkaniowych w wysokości 1 tys. zł miesięcznie. Dopłatę otrzymywałyby osoby, których nie stać na wynajem na rynku komercyjnym.

Dalszą część swojego programu mieszkaniowego dla Warszawy  Patryk Jaki ma przedstawić w kolejnych dniach.

RIRM

drukuj