fot. PAP/Marcin Bielecki

Grzegorz Schetyna nadal chce stać na czele PO

Grzegorz Schetyna nie wyklucza ponownego kandydowania na szefa Platformy Obywatelskiej. Podkreślał, że o tym, kto nim zostanie zadecydują wszyscy członkowie PO. Lider Platformy wskazał też, że w prawyborach prezydenckich w PO będzie kilkoro kandydatów.

Wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej – zgodnie z decyzją zarządu partii – mają się odbyć na początku przyszłego roku, kiedy zakończy się kadencja Grzegorza Schetyny. Pytany o to, czy będzie ponownie kandydował na szef partii, odpowiedział:

Nie mówię „nie”, dlatego że to jest kwestia odpowiedzialności. Ja nie mogę zostawić wszystko i powiedzieć: „To mnie nie interesuje”. Przegraliśmy wybory do Sejmu, wprawdzie wygraliśmy do Senatu, ale ja muszę to komuś zostawić i szukam tego kogoś, komu to przekaże – mówił Grzegorz Schetyna.

Sprawą priorytetową dla Platformy są także  prawybory prezydenckie w partii i wskazanie kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich – mówił Grzegorz Schetyna.

– Kandydować w tych wyborach będzie prezydent Duda. Będzie próbował wprowadzić wyborców w błąd, pokazując się jako gołąb pokoju, jako taki dobry polityczny przekaz, pewnie jeszcze bezpartyjny i niepolityczny. To są bardzo ważne wybory i zrobię wszystko, żeby KO-PO miała najlepszego przedstawiciela, który do ostatnich godzin tej kampanii będzie walczył o zwycięstwo. Jestem przekonany, że tak będzie – dodawał.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że w prawyborach prezydenckich będzie kilkoro kandydatów. Platforma wyboru kandydata ostatecznie dokona w głosowaniu podczas Konwencji Krajowej 14 grudnia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl