fot. PAP/Rafał Guz

Wicepremier J. Sasin domaga się od PO przestawienia programu odnośnie ograniczenia „500 plus” i legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych

Wicepremier Jacek Sasin domaga się od władz Platformy Obywatelskiej przedstawiania planów tej partii w sprawie przyszłości programu „500 plus” czy też legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych.

Ma to związek z wywiadem, którego udzielił Riad Haidar, będący liderem Koalicji Obywatelskiej w jednym z okręgów wyborczych. Polityk mówił m.in. o potrzebie modyfikacji programu „500 plus” i wprowadzeniu kryterium dochodowego

Wiceszef rządu Jacek Sasin zwrócił uwagę, że władze PO nie odniosły się do tej wypowiedzi. Dlatego, jego zadaniem, możemy sądzić, iż jest to oficjalne stanowisko Platformy.

– Jeszcze raz wzywam polityków Platformy Obywatelskiej: wyjdźcie i powiedzcie Polakom, że jesteście za ograniczeniem, a de facto likwidacją programu „500 plus”, i jesteście za małżeństwami homoseksualnymi oraz daniem im prawa do adopcji dzieci. Niech te odważne głosy części polityków Platformy Obywatelskiej znajdą wreszcie potwierdzenie w waszych wypowiedziach, bo to się po prostu Polakom należy. Polacy muszą wybierać w oparciu o realne programy i prawdziwe zapowiedzi wyborcze – podkreślił wicepremier Jacek Sasin.

W ocenie wicepremiera, politycy Platformy Obywatelskiej wielokrotnie okłamywali Polaków, a dziś próbują lansować się na konserwatywną partię.

Politycy Zjednoczonej Prawicy wielokrotnie już przypominali, że PO wbrew wcześniejszym deklaracjom m.in. podniosła wiek emerytalny. Odbyło się to wbrew woli większości Polaków.

RIRM

drukuj