fot. PAP/Leszek Szymański

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już wiceprzewodniczącą PO

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej. Rada Krajowa PO wybrała dziś nowy zarząd partii.

Przewodniczący formacji Grzegorz Schetyna dziękował Hannie Gronkiewicz-Waltz za jej dotychczasową pracę. Sama polityk nie wzięła udziału w obradach rady. Według polityków PO jest chora.

Prezydent stolicy już kilka miesięcy temu zapowiadała, że nie będzie ubiegać się o miejsce w zarządzie swego ugrupowania. Deklaracja ta padła, gdy na jaw wychodziły nowe fakty ws. złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie. Gronkiewicz-Waltz – mimo apeli ze strony kolegów – nie stawiała się na komisji weryfikacyjnej.

Poseł Jan Mosiński uważa, że PO nie pozbędzie się wizerunku ugrupowania, które jest zamieszane w aferę reprywatyzacyjną.

– Decyzja władz Platformy Obywatelskiej nie jest zaskoczeniem, pytanie dlaczego tak późno – to po pierwsze. Po drugie – dlaczego nie potrafili równie dobrze i skutecznie wymóc na Hannie Gronkiewicz-Waltz obecności na obradach komisji weryfikacyjnej? Jak widzimy chyba PO nie bardzo zależało na tym, aby odciąć się jednoznacznie od reprywatyzacji warszawskiej. Pozbycie funkcji wiceprzewodniczącej Platformy nie zmaże, że tak powiem, tej plamy u PO, jeśli chodzi o reprywatyzację – ocenia poseł Jan Mosiński.

Zgodnie z decyzją Rady Krajowej PO wiceszefami formacji dalej będą: Ewa Kopacz, Tomasz Siemoniak, Borys Budka i Bogdan Borusewicz.

Nowymi członkami zarządu Platformy zostali: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, a także posłowie: Monika Wielichowska, Agnieszka Pomaska, Izabela Leszczyna, Bartosz Arłukowicz i Arkadiusz Myrcha.

RIRM

drukuj