PO ponownie o postawieniu Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu

Platforma Obywatelska powraca do sprawy postawienia przed Trybunałem Stanu byłego ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

Jeszcze dziś posłowie na zamkniętym posiedzeniu sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej rozpatrzą projekt sprawozdania w tej sprawie.

Liderowi Solidarnej Polski zarzuca się naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej.

Poseł Andrzej Romanek, który reprezentuje Zbigniewa Ziobrę przed komisją, powiedział, że PO chce tą sprawą rozgrywać jedynie politycznie.

– Tu nie chodzi o prawdę, o dochodzenie do niej, ponieważ prawda pokazałaby, że pan minister Zbigniew Ziobro działał na podstawie i w granicach prawa, ale chodzi o ten osąd polityczny, który nie ma nic wspólnego z prawdą. Platforma tonie, a tonący brzytwy się chwyta. To jest element tej walki politycznej wymierzonej w opozycję – wymierzonej w pana ministra Zbigniewa Ziobro – powiedział poseł Andrzej Romanek.

Platforma złożyła wnioski o postawienie Zbigniewa Ziobry oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu w 2012 roku.

RIRM

drukuj