Śledztwo ws. rzekomej korupcji w wymiarze sprawiedliwości umorzone

Gdańska prokuratura apelacyjna umorzyła w znacznej części tajne śledztwo w sprawie rzekomej korupcji w wymiarze sprawiedliwości i powoływania się na wpływy m.in. w Sądzie Najwyższym.

Śledczy uznali, że nie można wykorzystać procesowo materiałów zebranych przez CBA.

Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy gdańskiej prokuratury, mówi, że w toku działań CBA okazało się, że przestępstwo, którego dotyczyło śledztwo jeszcze nie zaistniało.

Jako, że zgoda na działania powinna dotyczyć przestępstw, które już zostały dokonane, a nie tych, które dopiero będą, możliwości wykorzystania wybranych materiałów w toku śledztwa były znikome, a nawet żadne. W związku z tym prokurator musiał w całości zrezygnować z wykorzystania materiałów niejawnych, uzyskanych w toku czynności operacyjno-rozpoznawczych, a z dowodów zebranych w sposób jawny – przesłuchań świadków i oględzin dokumentów – nie wynikało, że jakieś przestępstwa zostały popełnione – powiedział Mariusz Marciniak.

Materiały zdobyte przez CBA wskazywały na to, że na przełomie 2008 i 2009 r., w związku z pewnym postępowaniem cywilnym, doszło do korupcji i powoływania się na wpływy w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu i Sądzie Najwyższym.

Tajne postepowanie w tej sprawie wszczęła w 2009r.  Prokuratura Apelacyjna w Krakowie, a następnie umorzyła je w 2012r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl