fot. twitter.com/LukaszSosniakSJ

„Boże, Ty mnie tutaj doprowadziłeś!”. Niezwykła pielgrzymka 19-latka spod Gdańska

19-letni Szymon Szymański z Pomlewa koło Gdańska odbył pieszą pielgrzymkę do Stolicy Apostolskiej w intencji Kościoła w Polsce. Jego modlitewna wędrówka zaczęła się na Jasnej Górze i trwała blisko 2 miesiące. W ostatnich dniach wrócił do kraju.

W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Szymon Szymański przyznał, że do pieszej wędrówki do Watykanu zainspirowały go coroczne pielgrzymki na Jasną Górę.

Podkreślił też, że w trakcie modlitewnej wędrówki spotkał się z wielką gościnnością. Młody pielgrzym dodał, że mimo licznych utrudnień m.in. fizycznych i psychicznych, nie zamierzał rezygnować z trasy.

Szymon Szymański wyjaśnił też, jakie motywacje towarzyszyły mu w trakcie pielgrzymki do Stolicy Apostolskiej.

– Kiedy ta idea się zrodziła, była pielgrzymka do Częstochowy i po tej pielgrzymce zrodziła się we mnie idea, że chciałbym czegoś więcej i że do tego właśnie Bóg mnie wzywa. Żebym żył w taki właśnie sposób. Moją motywacją było m.in. to, aby pójść w konkretnych intencjach, jakimi były – po pierwsze – moja relacja z Bogiem, bo po prostu chciałem iść tak zwyczajnie w tej intencji, a po drugie – polski Kościół – mówił pątnik.

Druga z jego intencji jest szczególnie ważna w dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej mówi się o kryzysie Kościoła, nie tylko w naszym kraju.

– Żyję w Kościele i jestem katolikiem, tak więc stwierdziłem, że nie podoba mi to, co się dzieje w Kościele dzisiaj i bardzo chciałem, żeby Bóg coś z tym zrobił. I tu nie chodzi o to, żeby sam Bóg coś zrobił, bo to się dzieje mimo wszystko przez ludzi, ale chciałbym, żeby ludzie to zauważyli. Żeby dało to może jakąś motywację do zwalczania zła, które jest w Kościele, które ten Kościół niszczy – zwrócił uwagę młody pielgrzym.

Przyznał, że gdy po prawie 2 miesiącach dotarł na Plac św. Piotra, było to dla niego wzruszające doświadczenie.

– Było to przepiękne przeżycie, bo wzruszyłem się. Stwierdziłem: „Łał! To już koniec. Boże, Ty mnie tutaj doprowadziłeś! Tutaj, gdzie planowałem, tu przyszedłem razem z Tobą” – wspominał Szymon Szymański.

https://twitter.com/LukaszSosniakSJ/status/1434038493454475264

Poinformował również, że planuje odbyć podobną pielgrzymkę do stolicy Portugali – Lizbony. To właśnie tam za 2 lata odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl