Papież Franciszek przybędzie dziś na Litwę

Ojciec święty Franciszek przed południem rozpocznie kilkudniową pielgrzymkę do trzech państw nadbałtyckich. Papież odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię.

 Wizyta apostolska przypada w 100. rocznicę niepodległości trzech republik i 25 lat od ostatniej podróży Ojca Świętego Jana Pawła II do tych krajów.

Biskup Rzymu przed południem przybędzie do Wilna. Papieża przywita prezydent Litwy Dalia Grybauskaite. Zaplanowano też rozmowy z przedstawicielami władz.

Następnie Ojciec Święty uda się do sanktuarium, gdzie będzie modlił się pod Ostrą Bramą. Papież spotka się także z młodzieżą.

Hasłem wizyty są słowa „Jezus Chrystus jest naszą nadzieją”.

Ks. prał. Wojciech Górlicki, proboszcz z parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wilnie, zaznczył, że wizyta papieża ma kilka wymiarów.

 Papież przyjedzie przede wszystkim umocnić naszą wiarę i tak tę wizytę odbieramy. Oczywiście ta wizyta ma też charakter polityczny. Litwa, Łotwa i Estonia są stosunkowo małymi krajami, więc to dla nich bardzo ważne wydarzenie, jeżeli chodzi o skalę państwową. Dla Kościoła, dla ludzi wierzących jest to jednak przede wszystkim spotkanie z następcą Świętego Piotra i ludzie bardzo czekają na tę wizytę – podkreślił ks. prał. Wojciech Górlicki.

W poniedziałek Ojciec Święty Franciszek uda się na Łotwę. W ostatnim dniu pielgrzymki poleci do Tallina. Na zakończenie podróży następca św. Piotra będzie sprawował Mszę św. na Placu Wolności.

 Poszczególne punkty papieskiej wizyty będą transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

 RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl