Będzie doniesienie do prokuratury ws. znieważenia Dyrektora Radia Maryja przez A. Michnika

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą informuje, że złoży dziś doniesienie do Prokuratura Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim  dot. znieważenia Dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza  Rydzyka CSsR przez redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Adama Michnika.

Tekst oświadczenia Komitetu:

Znieważono o. Tadeusza  Rydzyka

oraz Radio Maryja

…………………………

Doniesienie do prokuratury

 

W dniu dzisiejszym, tj. 08.01.2018 r. „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” złoży doniesienie do Prokuratura Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim  w sprawie:

znieważenia o. Tadeusza Rydzyka oraz Radia Maryja przez Adama Michnika, redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. 

W dniu 02.06.2017 r. na portalu gorzów.wyborcza.pl ukazał się  artykuł:

„ Adam Michnik: „Czuję wściekłość, gniew i wstyd”.

Link do powyższego jest następujący:

http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/7,36844,21900219,adam-michnik-czuje-wscieklosc-gniew-i-wstyd.html?disableRedirects=true

Portal cytuje wypowiedź redaktora Adama Michnika, którą znieważył o. Tadeusza Rydzyka.

„… Radio Maryja ma dwie warstwy. Jest warstwa czysto religijna, która jest takim pokrzepieniem ludzi osamotnionych, starszych, często schorowanych. I ta wspólna modlitwa jest tym ludziom potrzebna i pomocna. Temu można tylko sprzyjać.

Natomiast jest druga warstwa i to jest po prostu mowa nienawiści, to jest kłamstwo, oszczerstwo, podłość. Pod tym względem ojciec-dyrektor ma duszę jak step ukraiński. …Mentalność wyznawców Radia Maryja jest jak mentalność sektyto jest Kościół w Kościele”.

Art.256. § 1 Kodeksu karnego mówi:

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 216. § 2. Kodeksu karnego:

Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

przewodniczący

Ogólnopolskiego Komitetu Obrony

przed Sektami i Przemocą

Ryszard Nowak

Ryszard Nowak/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl