fot. PAP/Paweł Supernak

Min. Z. Ziobro: Prokuratura podejmie interwencję w sprawie N. Nitek-Płażyńskiej

Prokuratura podejmie interwencję w sprawie Natalii Nitek-Płażyńskiej – zapowiedział minister Zbigniew Ziobro. Włączy się do sprawy, gdy ta trafi do Sądu Najwyższego. Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał Natalii Nitek-Płażyńskiej przeproszenie pracodawcy Hansa G., który stosował mobbing. Niemiec wprost mówił o swoich nazistowskich poglądach.

Prokuratura Krajowa nie zgadza się z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w sprawie Hansa G. Sąd w Gdańsku nakazał Natalii Nitek-Płażyńskiej, aby przeprosiła niemieckiego przedsiębiorcę za nagrywanie go bez jego wiedzy i upublicznienie tych nagrań. Pokrzywdzona nie zamierza przepraszać, zwłaszcza że to właśnie te nagrania pokazały, w jaki sposób Hans G. traktował pracowników. Były dowodem na mobbing i nazistowskie poglądy niemieckiego przedsiębiorcy. Dla prokuratury sprawa nie jest zamknięta. Interwencję w Sądzie Najwyższym zapowiedział Zbigniew Ziobro.

– Z ustaleń prokuratury wynikało, że Sąd Apelacyjny jeszcze nie przesłał sprawy do Sądu Najwyższego. Mam nadzieję, że to nastąpi. Wtedy prokuratura przystąpi też do tego postępowania po stronie pani Nitek-Płażyńskiej – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.

Po wyroku Sądu Apelacyjnego Natalia Nitek-Płażyńska skierowała do Sądu Najwyższego skargę kasacyjną. Chciała, aby sąd w Gdańsku zawiesił wykonanie wyroku do czasu, gdy sprawa nie zostanie ostatecznie rozstrzygnięta. Sąd się na to nie zgodził. Co oznacza – jak informuje Natalia Nitek-Płażyńska – że teraz pokrzywdzonej grozi areszt.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl