fot. PAP/Leszek Szymański

Nowoczesna wybrała zarząd

Nowoczesna wybrała swój zarząd – poinformowała w sobotę na konferencji prasowej przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Polityk zapowiedziała, że w styczniu zostaną wybrani wiceprzewodniczący partii.

„Nowoczesna wybrała swój zarząd (…). M.in. do zarządu wszedł Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pihowicz” – powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Wymieniła także innych wybranych członków zarządu Partii.

„W styczniu spotkamy się na spotkaniu, na którym będziemy konstytuować zarząd, czyli wybierzemy wiceprzewodniczących. (…) Będę chciała, żeby każdy dostał zadania zgodnie z tym, co chciałby robić i co mógłby robić dla Nowoczesnej. Uważam, że to jest bardzo ważne, że mamy już dobrze funkcjonujący – mam nadzieję – zarząd, który jest w stanie przez najbliższe cztery lata pracować dla Nowoczesnej” – mówiła.

„Jest to zarząd, który jest wybrany spośród różnych środowisk Nowoczesnej, jest to zarząd, który – myślę, że – dobrze reprezentuje wszystkich >>nowoczesnych<<” – dodała.

Z informacji, do których dotarła PAP, o miejsce w zarządzie ubiegało się 19 polityków Nowoczesnej. Byli to: Jacek Bury, Barbara Dolniak, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Tadeusz Grabarek, Katarzyna Kalinowska, Ewa Lieder, Jerzy Meysztowicz, Piotr Misiło, Mirosław Pampuch, Ryszard Petru, Sławomir Potapowicz, Paweł Pudłowski, Monika Rosa, Mateusz Sabat, Joanna Scheuring-Wielgus, Anna Skiba, Adam Szłapka, Witold Zembaczyński, Jolanta Zjawińska.

Nowy zarząd Nowoczesnej, oprócz przewodniczącej partii, ma 15 członków.

PAP/RIRM

drukuj