J. Kaczyński: Będzie pomnik tych, którzy polegli w katastrofie

Jesteśmy blisko momentu, w którym katastrofa smoleńska będzie wyjaśniania, a ofiary zostaną upamiętnione – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas miesięcznicy smoleńskiej.

Były premier, jak co miesiąc, wziął udział w warszawskich uroczystościach, podczas których zgromadzeni oddali hołd tym, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku.

Jarosław Kaczyński przemawiając przed pałacem prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu powiedział, że w miejscu, gdzie stał krzyż, będzie pamiątkowa tablica.

– Będzie pomnik tych, którzy polegli w katastrofie. Będzie pomnik prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego. Chciałem powiedzieć państwu, że już niedługo, tu, w tym miejscu gdzie stał krzyż, stanie tablica, która będzie to miejsce i ten krzyż upamiętniała. To wola pana prezydenta Rzeczypospolitej – mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się także do zgromadzonych, aby przyszli 13 grudnia na V Marsz Wolności i Solidarności w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Zwrócił uwagę, że ma on nie tylko upamiętnić 13 grudnia 1981 roku.

„Marsz będzie jednocześnie wyrażał naszą wolę doprowadzenia tej drogi – drogi do sprawiedliwej, silnej zasobnej Rzeczypospolitej – do końca. Tą drogą już idziemy” – mówił Jarosław Kaczyński.

Transmisję marszu przeprowadzi TV Trwam.

RIRM

 

drukuj