fot. PAP/ Jacek Turczyk

TVP i Polsat chcą debaty: Kaczyński – Kopacz

TVP i Polsat chcą zorganizować debatę, w której zmierzyliby się premier Ewa Kopacz i lider PiS-u Jarosław Kaczyński. Janusz Daszczyński, prezes TVP – skierował listy do szefów partii w tej sprawie. Debata miałaby się odbyć 16 października.

Daszczyński podkreślił w listach, że „wspólna inicjatywa Telewizji Polskiej i Polsatu pozwoliłaby zaprezentować debatę znacznie większej liczbie Polaków”.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Sellin zwraca uwagę, że bardziej zasadna byłaby debata premier Ewy Kopacz i Beaty Szydło, kandydatki PiS-u na premiera.

– Rozumiem, że pani premier Ewa Kopacz sygnalizuje w ten sposób, że chce zrezygnować z funkcji premiera, a pozostawić sobie tylko stanowisko szefa partii. Wtedy byłaby podstawa do tego, żeby debata odbyła się między szefem partii PO, panią Ewą Kopacz i szefem partii PiS, panem Jarosławem Kaczyńskim. Skoro moja partia podjęła decyzję, że naszym kandydatem na premiera jest Beata Szydło, to premier Ewa Kopacz może mieć debatę z panią Beatą Szydło. Taka jest nasza decyzja – podkreśla poseł Jarosław Sellin.

Centrum informacji TVP poinformowało, że debata miałaby jednoczesną emisję na antenach TVP1, TVP Info i telewizji Polsat. Debata odbyłaby się nieco ponad tydzień przed wyborami parlamentarnymi.

RIRM

drukuj