Rzecznik PiS o zdrowiu J. Kaczyńskiego: Wszystko idzie w dobrym kierunku

Trwa rehabilitacja i leczenie usprawniające po zabiegu kolana. Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński niedługo do nas wróci, wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedziała w środę rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, pytana o zdrowie lidera PiS.

Jarosław Kaczyński przebywa w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. 24 maja rzecznik PiS informowała, że prezes partii rządzącej przeszedł zabieg kolana, czeka go leczenie usprawniające i planowana rehabilitacja.

Cieszę się, że państwo pytacie o pana prezesa. Rozumiem, że też trzymacie kciuki, żeby jak najszybciej do nas wrócił. Mam nadzieję, że niebawem tak się stanie. Wszystko idzie w dobrym kierunku” – powiedziała Beata Mazurek, pytana o zdrowie Jarosława Kaczyńskiego podczas środowego briefingu w Sejmie.

Dopytywana, czy ten powrót nastąpi za kilkanaście dni, odpowiedziała: „może szybciej”.

Wszystko to oczywiście zależy od lekarzy” – dodała Beata Mazurek.

Wiceszef PiS, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, mówił w maju w mediach, że prezes PiS ma problem z kolanem.

To kolano go boli, pracują nad tym kolanem wybitni ortopedzi, ale na polityczną emeryturę się nie wybiera” – mówił Joachim Brudziński.

Rzecznik PiS w rozmowie z PAP mówiła zaś wtedy, że „Jarosław Kaczyński od ponad 10 lat jest pod opieką Wojskowego Instytutu Medycznego, główną przyczyną problemów zdrowotnych, w tym obecnie trwającej hospitalizacji, jest choroba zwyrodnieniowa stawów”.

PAP/RIRM

drukuj