KE: zatwierdzono wprowadzenie ceł odwetowych na amerykańskie produkty

Kolegium komisarzy zatwierdziło dzisiaj decyzję o nałożeniu dodatkowych ceł na produkty amerykańskie w ramach reakcji na nałożenie przez Stany Zjednoczone na Unię Europejską dodatkowych taryf celnych na stal i aluminium – poinformowała Komisja Europejska.

Po dzisiejszej decyzji o nałożeniu dodatkowych ceł na wybrane produkty ze Stanów Zjednoczonych KE spodziewa się zakończyć odpowiednią procedurę w koordynacji z państwami członkowskimi przed końcem czerwca, aby nowe cła zaczęły obowiązywać w lipcu.

KE oświadczyła, że jej decyzja jest zgodna z zasadami Światowej Organizacji Handlu (WTO). Cła nałożone na USA – jak podała KE – będą dotyczyły amerykańskich produktów, których eksport do UE osiągnął wartość 6,4 mld euro. Decyzja dotyczy produktów o wartości handlowej 2,8 mld, decyzja w sprawie dalszych 3,6 mld zostanie podjęta później.

Wiceszef KE Jyrki Katainen powiedział, że decyzja została poparta jednogłośnie przez wszystkie kraje członkowskie UE.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl