Rosja wzbogaca swój arsenał nuklearny

Jeszcze w tym roku rosyjska armia dostanie 40 nowych rakiet balistycznych dalekiego zasięgu. O zwiększeniu przez Rosję atomowego potencjału mówił, na otwarciu Międzynarodowego Forum Wojskowo-Technicznego Armia-2015 w Kubince koło Moskwy, prezydent Władimir Putin.

Prawdopodobnie jest to kolejna, po rakietach Iskander – M, odpowiedź Rosji na rozmieszczenie w Europie Wschodniej i krajach bałtyckich ciężkiego uzbrojenia przez Pentagon. Składy czołgów, bojowych wozów piechoty oraz innego ciężkiego sprzętu miałyby się znaleźć w Polsce, krajach bałtyckich, Bułgarii, Rumunii i być może na Węgrzech.

– Widzę tę decyzję pozytywnie. Kwestia ta była omawiana już wiele razy. Tak myślałem, że nasze rozmowy doprowadzą do konkretnych decyzji, które – jak sądzę – staną się rzeczywistością. Jest to dla nas bardzo ważne, aby ludność w naszym kraju miała zapewnione bezpieczeństwo – powiedział Algirdas Butkevičius, premier Litwy.

Rozmieszczenie w Europie Wschodniej ciężkiego uzbrojenia dla 5 tysięcy żołnierzy USA ma się odbywać w ramach odstraszania ewentualnej agresji rosyjskiej.

– Decyzje leżą po stronie amerykańskiej. My o to zabiegamy i uważamy, że tego rodzaju przedsięwzięcia bardzo istotnie wzmocnią bezpieczeństwo Polski, podobnie jak tarcza antyrakietowa w Redzikowie – mówił Tomasz Siemoniak, polski minister obrony narodowej.

Plany Pentagonu muszą jeszcze zatwierdzić sekretarz obrony USA i Biały Dom.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl