W Toruniu obraduje Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”

W Toruniu trwają obrady Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Podczas spotkania poruszane są tematy, które najbardziej dotykają Polaków, w tym m.in. sprawy dotyczące emerytur czy płacy minimalnej. Obrady zakończą się jutro.

Solidarność podczas kampanii prezydenckiej zawarła z Andrzejem Dudą umowę programową dotyczącą najbardziej palących problemów polskiego społeczeństwa. A tych jest sporo.

– Ten harmonogram, który faktycznie przyjęliśmy (…) z prezydentem Andrzejem Dudą, to w taki sposób chcielibyśmy, aby to było procedowane, czyli najważniejsza sprawa dotycząca ustawy o wiek emerytalny, obniżeniu, połączeniu z latami pracy (tj. z  okresem składkowym), wolna kwota od podatku, umowy śmieciowe – bardzo ważne dla młodych ludzi, bo przecież  tych wszystkich problemów i to, co PO zepsuła jest bardzo dużo –  ocenił Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.

Solidarność zapowiedziała też, że będzie prowadziła różne akcje podczas zbliżającej się kampanii parlamentarnej

– Chcemy pokazać prawdziwą twarz posłów PO i PSL-u – że na nich nie trzeba i nie wolno stawiać. To są ludzie źli, którzy niszczą polskiego pracownika, niszczą polskiego obywatela, niszczą polską gospodarkę, a mamy takie narzędzie jak www.sprawdzampolityka.pl. Tam każdy się dowie co ci dranie zrobili z polską gospodarką i polskimi pracownikami – mówił Piotr Duda.    

Jutro Solidarność odwiedzi Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku. Zaplanowano także złożenie kwiatów przed pomnikiem kapelana „Solidarności” w Toruniu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj