fot. PAP/Rafał Guz

NSZZ „Solidarność” podpisze porozumienie z rządem

 „Solidarność” podpisze dziś z rządem porozumienie dotyczące m.in. podwyżek dla sfery budżetowej i emerytur. Środki na ten cel mają się znaleźć jeszcze w tym roku.

W ubiegłym tygodniu Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zgodziła się na podpisanie porozumienia z rządem w sprawie m.in. podwyżek i przedsiębiorstw energochłonnych. Rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Marek Lewandowski, przekazał, że dzisiejsze porozumienie w Hucie Stalowa Wola podpiszą przewodniczący NSZZ „Solidarność”, Piotr Duda; premier Mateusz Morawiecki; prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Porozumienie dotyczy m.in.  podwyżek dla pracowników sfery budżetowej. Środki na ten cel mają się znaleźć jeszcze w tym roku. Chodzi o podwyżki rzędu ośmiu procent. Zakłada ono również dodatkowe pieniądze dla oświaty.

„Kolejna rzecz to są ekstra pieniądze dla pracowników Domów Pomocy Społecznej (…).  Tu będzie dotacja z rezerwy celowej po kilkaset złotych dla każdego pracownika DPS-u miesięcznie, ze spłatą od kwietnia” – wskazał Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Porozumienie dotyczy także ochrony przez zwolnieniem osób pod szczególną ochroną, czyli liderów związkowych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl