„Nasz Dziennik”: Cenzura „Solidarności”

Twitter zablokował redakcyjne konto „Tygodnika Solidarność” – tysol.pl – czytamy w środowym „Naszym Dzienniku”.

Cezary Krysztopa z „Tygodnika Solidarność” tłumaczy dziennikowi, że portal tysol.pl bez żadnego ostrzeżenia dostał informację o „czasowym ograniczeniu konta”.

Konto udało się odblokować, po czym dostaliśmy z kolei >>wskazówkę<< o konieczności przestrzegania >>zasad Twittera<<. Oczywiście nie mamy pojęcia, w jaki sposób te zasady naruszyliśmy, ani czy Twitter usunął nam jakieś treści, ani tym bardziej dlaczego” – mówi gazecie Cezary Krysztopa.

Zdaniem cytowanego przez dziennik politologa dr Krzysztofa Kawęckiego, ten rodzaj postępowania to ograniczanie wolności słowa i powrót do cenzury. Politolog uważa, „że istnieje prawdopodobieństwo, iż w tym przypadku pewne treści zostały uznane za niepoprawne politycznie”.

Blokowane są treści niepoprawne politycznie, szeroko rozumiane jako prawicowe, a nie odwrotnie. Jest to jednostronna blokada. Tymczasem druga strona może obrażać i pisać często w sposób wulgarny” – uważa dr Kawęcki.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl